SEO OPTİMİZASYON

WEB SİTESİ GELİŞTİRME
18 Mart 2017

Gelişen interaktif dünya ile beraber internet hayatımızda oldukça önemli bir yer edinmiştir. Günümüzde firmaların yalnızca bir internet sitesine sahip olması ise yeterli gelmemektedir. Sitelerinin bilinirliğinin arama motoru aramalarında daha üst sıralarında çıkabilmesi adına seo optimizasyon işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu işlemin yapılması firmaya ait internet sitesinin konu ile ilgili aramalar esnasında arama motorlarında ilk sayfada ve üst sıralarda bulunmasına yardımcı olmaktadır. Böylece internet sitesinin reklamının yapılması sağlanmakta, daha fazla ziyaretçi tarafından tıklanması sağlanmakta ve firmanın marka değeri bu sayede hızla artmaktadır. İnternet sitesinin daha üst sıralarda bulunması kullanıcılar için daha yetkin bir görünüm oluşturmaya yardımcı olacağından dolayı arama yapan kullanıcılar ilk olarak bu siteyi ziyaret edecek dolayısı ile sitenin popülerliği artacaktır.

Firmanın marka değerini yükseltmek ve popülaritesini arttırmak adına gerçekleştirilen pek çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemler arasında yer alan ve oldukça kapsamlı bir işlem olan seo optimizasyon işlemi sitenin arama motorunda ön sıralarda çıkmasına yardımcı olmak adına belirli aşamalardan geçirmektedir. Öncelikle site içerisinde yer alan bilgiler için doğru anahtar kelimeler tercih edilmektedir. Kullanıcı aramalarına göre belirlenen bu anahtar kelimeler sitenizin benzer bir arama esnasında daha üst sırada çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra siteye ait URL, alan adı analizi ve benzer düzenleme işlemleri de bu işlem esnasında düzenlenerek sitenizin popülaritesini arttırmaya yönelik çalışma tamamlanmaktadır.

İnternet siteleri içerisinde özgün içeriklerin bulunması büyük önem taşımaktadır. Sitenize ait seo optimizasyon işlemi gerçekleştirilirken özgün içerik hazırlama hususunda oldukça titiz davranılmaktadır. Böylece sitenizi ziyaret eden kullanıcılar diğer bilgilere oranla daha özgün ve farklı içerikler bulacaklarından dolayı sitenizin farkı ortaya çıkacak ve dolaylı olarak sitenizin özgünlüğü tescillenerek popülaritesi artacaktır. Bu işlem esnasında siteniz için doğru linklerin kullanılması, site altyapısında bulunan gereksiz kodların temizlenmesi, özgün içeriklerin hazırlanması, kopya içeriklerin tespit edilerek düzenlenmesi gibi pek çok işlem yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından doğru anahtar kelimelerin seçimi ile siteniz arama motoru aramalarında daha üst sıralarda görüntülenerek bilinirliği arttırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir